ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Czym są Odnawialne Źródła Energii?

 

To zródła energii, które odnawiają się w krótkim czasie.

Takimi źródłami są między innymi promieniowanie słoneczne, wiatr, opady, pływy i fale morskie oraz geotermia.

To dzięki tym źródłom działa fotowoltaika i pompy ciepła, które chętnie stosujemy w naszych nieruchomościach!

A fotowoltaikę montujemy także w Waszych domach i firmach!

 

SKLEP z fotowoltaiką

 

 

Dlaczego warto?

Przede wszystkim stosując OZE (Odnawialne Źródła Energii) dbamy o środowisko i przyszłość naszej planety. Nie tylko jest to ważne dla naszego zdrowia, a także zdrowia i przyszłości naszych dzieci, ale w coraz większej liczbie miejsc jest to już wymagane, bądź bardzo mile widziane, a co za tym idzie wspierane finansowo (dotacje).

 

 

Ponadto są to rozwiązania coraz bardziej opłacalne! W wielu przypadkach jak już wspominaliśmy – można uzyskać dotacje, co czyni rozwiązania tego typu dużo bardziej dostępnymi. A rachunki za media staną się dużo niższe.

Nasze nieruchomości głównie zaopatrujemy w dwa rodzaje rozwiązań OZE:
 
Fotowoltaika – panele fotowoltaiczne produkują prąd z energii słonecznej. Mitem jest, że w Polsce jest zbyt małe nasłonecznienie – średnio jesteśmy w stanie uzyskać energię na poziomie 1100 kWh/m kw. Więkoszość wytworzonej przez naszą farmę energii dostarczamy klientom, którzy wynajmują nasze nieruchomości, wszystkie nadwyżki wyprodukowanego prądu zgodnie z prawem musimy odsprzedać do sieci z dodatkowym dla nas zyskiem.
 
Pompy ciepła – to niskotemperaturowe urządzenie grzewcze, które wykorzystuje energię cieplną z naturalnych pokładów (ziemia, woda, powietrze) i dzięki niewielkim ilościom zużywanej energii elektrycznej zapewnia niskie koszty ogrzewania. Jej działanie oparte jest na typowych przemianach fizycznych, które zachodzą w urządzeniu: parowaniu, sprężaniu, skraplaniu oraz rozprężaniu.